Training Adobe Premiere Pro basis
Een video maak je nooit in één take; je moet monteren. Pas daarmee creëer je een overtuigend verhaal dat blijft hangen bij je kijkers. In de basistraining videomontage leer je monteren in Adobe Premiere Pro, het populaire filmedit-programma uit de Creative Cloud. Je doorloopt alle stappen van het montageproces en leert handige trucs om je video in korte tijd in elkaar te zetten.
Na het afronden van deze training kun je verder met Adobe Premiere Pro gevorderd.
Wat is Adobe Premiere Pro?
Of je nu vlogs wilt maken, een merkvideo of zelfs een speelfilm: de magie van je productie ontstaat op de montagetafel. Adobe Premiere Pro is een van de meest complete editingprogramma’s in de markt. Bovendien werkt Premiere Pro moeiteloos samen met andere software uit de Adobe Creative Cloud, zoals Photoshop, After Effects en Audition.
Wat kun je na het volgen van de training Adobe Premiere Pro basis
Na de training heb je de basis van Adobe Premiere Pro in de vingers. Je kunt:
- Videomateriaal vanaf verschillende dragers inladen in Premiere Pro
- In korte tijd een video monteren
- Je video in hoge kwaliteit presenteren, on- en offline, ook op mobiel
Wie is de trainer?
Riaz Abdoelrahman - Videoproductie
Als zoon van een filmmaker kreeg Riaz het vak met de paplepel ingegoten. Als kind gluurde hij mee met de editors, als tiener was hij betrokken bij televisieproducties voor de NPO. Nu maakt hij met zijn eigen bedrijf Colours Media vooral documentaires voor overheden en non-profitorganisaties, en (online) videocontent voor commerciële bedrijven. Al die ervaring en kennis brengt hij over tijdens praktische trainingen, waarin je leert filmen of monteren – volgens Riaz een van de belangrijkste aspecten van videoproductie.

Moen Poeran - Videoproductie
Toen Moen aan de opleiding Cinematografie begon, was hij licht overdonderd: het filmvak bleek zo ontzettend breed, dat hij niet wist waar hij moest beginnen. Dankzij zijn eigen nieuwsgierigheid en de hulp van ervaringsdeskundigen vond hij toch zijn weg. Inmiddels werkt hij alweer vijftien jaar als cameraman, regisseur, fotograaf en editor. Nu wil hij cursisten meenemen door het vak, net zoals hij zelf ooit begeleid werd. Z’n doel als docent? Dat je na de training genoeg kennis hebt om zelf professioneel én efficiënt aan de slag te gaan.
Programma van de training Adobe Premiere Pro basis
Dag 1
College 1
- Hoe zet je een project op in Premiere Pro?
- Hoe importeer je bronmateriaal?
- Premiere Pro interface: wat staat waar?
- Hoe start je de montage en selecteer je bruikbare stukjes uit je footage?
College 2
- Hoe maak je een montage van de footage die je geselecteerd hebt?
- Wat voor effecten zijn er?
- Sneltoetsen en tips
Dag 2
College 3
- Geluid aan je montage toevoegen
- Verschillende overgangseffecten toepassen
- Je montagekeuzes motiveren
- Kleurcorrecties
College 4
- Hoe sla je een video op voor web, mobiel, presentaties etc.?
- Jouw vragen: wat wil je nog weten?
Voor wie is de training Adobe Premiere Pro basis bedoeld?
De training is geschikt voor iedereen die professioneel video's wil monteren.
Welke software heb ik nodig?
Tijdens de training gebruiken we Premiere Pro CC. We hebben iMacs met deze software staan, dus je hoeft zelf geen licentie aan te schaffen.
Is deze training ook beschikbaar als maatwerk?
Trainingsdata
mrt
apr
mei
jun
jul
sep
okt
nov
dec
jan
feb
apr
mei
jun
jun
aug
sep
okt
nov