inloggen/aanmelden

Track Google E-commerce

4 dagen • Utrecht CS • Met diploma

Leer hoe je je e-commerce data meet, inzichtelijk maakt en inzet voor verkoop. Wat je niet meet, kun je niet verbeteren. En w…

Tarief ex. BTW 2.600,-
In 3 termijnen 867,-
Je trackvoordeel is €315,-
8,6
Ook te boeken als maatwerk teamtraining 4x verkozen tot Beste Opleider van Nederland
Felipe Westbonk
Expert analytics, AI en werkprocessen
You Got This!
4x verkozen tot Beste Opleider van Nederland

Track Google E-commerce

3 trainingen · 4 dagen

  1. Google Tag Manager Nooit meer je webbouwer bellen voor kleine klusjes: voortaan voer je zelf je code in.
  2. Datavisualisatie met Looker Studio Breng de conversiedata van je website overzichtelijk in beeld met Google Data Studio (Looker Studio)
  3. Google Shopping Leer hoe je met Google Shopping jouw producten onder de aandacht van consumenten brengt.

Leer hoe je je e-commerce data meet, inzichtelijk maakt en inzet voor verkoop. Wat je niet meet, kun je niet verbeteren. En wat je niet laat zien, verkoopt niet vanzelf. Deze route pakt beide aan: met Google Tag Manager leg je vast wat bezoekers op je site doen, van kliks tot formulieren tot scrollgedrag. in Looker Studio zet je die data om in een dashboard dat iedereen begrijpt, en met Google Shopping zorg je dat je producten rechtstreeks bij kopers terechtkomen die er al naar zoeken.

Wat doet iemand die met Google e-commerce werkt?

Iemand die met Google e-commerce werkt, weet precies wat er op de eigen site gebeurt en zet die kennis om in meer verkoop. Je meet gedrag, visualiseert resultaten in een dashboard en brengt producten direct onder de aandacht van kopers.

Kerntaken

  • Tags implementeren en beheren met Google Tag Manager
  • Data visualiseren in dashboards met Looker Studio
  • Producten adverteren via Google Shopping

Voor wie is de opleiding Track Google E-commerce bedoeld?

Deze track is voor online marketeers, e-commercemanagers en marketingmanagers die hun webshop willen laten meten, rapporteren en verkopen via Google.

Hoe bereid ik me voor?

Je hebt geen voorkennis nodig voor Tag Manager en Shopping. Voor Looker Studio is het handig als je de Google-datatools al kent en toegang hebt tot een Google Analytics-account.

Hoe ziet het programma eruit?

Programma

Ochtend

  • Intro: wat is Google Tag Manager, en hoe werkt het?
  • Een Google Tag Manager-container opzetten
  • Zelf alles instellen:
    • Google Analytics
    • (dynamische) Google Ads remarketing
    • Facebook-tracking
    • LinkedIn Insights
  • Registreren welke bezoekers iets downloaden, je telefoonnummer bellen of je e-mailadres gebruiken
 

Middag

  • Meten is weten:
    • in hoeverre behaal je je doelen in Google Analytics?
    • teleurstellingen: hoeveel bezoekers krijgen een 404-melding of geen resultaten op hun zoekopdracht?
    • Youtube-video's: hoeveel bezoekers bekijken je filmpjes?
    • Scrollen: hoeveel bezoekers scrollen naar beneden, en hoe ver dan wel?
  • De AVG toepassen en een cookiemuur opzetten
  • Geavanceerde trackingsscripts:
    • Content engagement (leesduur en aantal gelezen woorden)
    • Form abandonment (welke velden van je formulier worden begrepen of bewust overgeslagen?)
    • Tags debuggen en previewen

Het hele programma rustig teruglezen? We mailen je het volledige programma, met alle onderwerpen en werkvormen per dag. Mail mij het programma

Wie zijn de trainers?

Onze trainers staan met beide benen in hun vakgebied: buiten Competence Factory hebben ze een succesvolle baan of onderneming. Ze vertellen je altijd de laatste vaknieuwtjes en zitten vol praktische voorbeelden. Doordat we de groepen klein houden, heb je intensief contact met je trainer. Ook na de training helpen ze bij vragen.

Felipe Westbonk Felipe Wesbonk is Certified AI Consultant, trainer en spreker. Met ruim 25 jaar ervaring in digital marketing met specialisme in Google Analytics en conversie-optimalisatie, 11 jaar als trainer en diepgaande kennis van AI, helpt hij bedrijven om AI slim en praktisch toe te passen. Zijn diepgaande kennis van AI  heeft hij opgedaan met werkervaring en via deepdive masterclasses en opleiding in de VS. Felipe combineert zijn ervaring in AI en digital marketing met een achtergrond in NLP (Neuro Linguistisch Programmeren). Daardoor weet hij teams te inspireren én in beweging te krijgen. Met scherpte, empathie en energie traint hij professionals die efficiënter met AI willen werken. Hij helpt organisaties om AI concreet te integreren in processen die zorgen voor groei en meer werkplezier, altijd met oog voor de mens én resultaat.
Felipe Westbonk
Arjen de Groot Arjen is consultant, trainer, blogger en mede-oprichter van online marketingbureau Converseon. Hier is hij eindverantwoordelijk voor de oplevering van projecten. In zijn trainingen leert hij je via best practices, praktijkvoorbeelden en handige modellen de kneepjes van het online marketingvak. Hij combineert theorie met praktijk, en zorgt dat cursisten na de training zelfstandig campagnes kunnen meten en inrichten. Naast zijn werk wordt Arjen blij van sport, lekker eten en festivals. 
Arjen de Groot
Jeroen de Koning Wil je leren over Google Ads en Analytics? Dan moet je bij Jeroen zijn. Door internet af te struinen en te leren van andere experts weet-ie er álles over. Zijn gouden tip: veel vlieguren maken. Hij draagt z’n kennis vol enthousiasme over op uiteenlopende klanten. Zijn inspirerende trainingen zijn altijd actueel en barsten van de praktijkvoorbeelden. Naast z’n liefde voor online marketing, is Jeroen gek op schaken. Niet zo gek, vindt hij: in beide gevallen is strategisch denken key.
Jeroen de Koning

Veelgestelde vragen

Wat vinden cursisten?

NRTO-erkend  ·  al 35 jaar ervaring  ·  9,3 gemiddeld op Springest

“Enthousiasme en praktijkvoorbeelden van de trainer.”
Linsey van Vliet-Hanif
“Het enthousiasme van de trainer en de praktische handvatten”
Joyce van Hout
Liever met je hele team? Wij trainen je team op jullie eigen cases en doelen — volledig op maat, op locatie of online en in kleine groepen.
Maatwerk aanvragen

Competence Factory - Creative Business School

Competence Factory is jouw favoriete opleidingsclub. Al dertig jaar bereiden we professionals voor op hun future job. We leggen op een hele belangrijke skill de nadruk: creativiteit. We leren cursisten om met plezier te werken aan wat hen boeit en positief vooruit te kijken naar hun next step. Dit doen we vanuit ons gezellige clubhuis in Utrecht: Space to Create. Zien we je snel?

Over Competence Factory Over Competence Factory
Eerstvolgende track Alle startdata
Start di 15 sep 2026
Utrecht CS
4 dagen · 15 sep & 13 okt & 4 nov
Met diploma
Brochure downloaden
8,6
030 207 8200 ma–vr 8.30–17.30 Direct een opleidingsadviseur
Opleidingsadviseur

Klaar om de volgende stap in je carrière te zetten?

15 sep
Utrecht CS
10:00 – 17:00
2.600,-
Je trackvoordeel is €315,-
29 okt
Utrecht CS
10:00 – 17:00
2.600,-
Je trackvoordeel is €315,-
16 dec
Utrecht CS
10:00 – 17:00
2.600,-
Je trackvoordeel is €315,-
13 mei
Utrecht CS
10:00 – 17:00
2.600,-
Je trackvoordeel is €315,-
21 jul
Utrecht CS
10:00 – 17:00
2.600,-
Je trackvoordeel is €315,-
15 sep
Utrecht CS
10:00 – 17:00
2.600,-
Je trackvoordeel is €315,-
6 dec
Utrecht CS
10:00 – 17:00
2.600,-
Je trackvoordeel is €315,-
CF

Even overleggen?

Vind de training of opleiding die bij je past. Onze opleidingsadviseurs denken graag met je mee.

Plan een gratis intake
Of neem contact op
CF
Stijn, Nienke, Maja en Denise

Stijn, Nienke, Maja en Denise
Opleidingsadviseurs

Stijn, Nienke, Maja en Denise
Opleidingsadviseurs

You Got This!
Cursisten geven ons een 8.6 Onze cursisten belonen onze opleidingen gemiddeld met een 8.6 .  Lees de reviews

Reviews

Even geduld, reviews worden geladen...

Krijg direct een offerte voor deze track

Vraag gratis en vrijblijvend een offerte aan, direct op de mail. Wil je met je bedrijf een incompany training doen? Klik dan “zakelijk” aan.
Naam is verplicht
E-mail is verplicht
Telefoon is verplicht

Download je brochure

Uitgebreid overzicht van het programma

Hoe je je kunt voorbereiden op de training

Wat de vervolgstappen na deze training zijn

Stap 1 van 2

Naam is verplicht
E-mail is verplicht
Ga verder
Brochure Inschrijven

Blijf op de hoogte van nieuwe trainingen en events

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Bedankt!

Je bent nu ingeschreven op onze nieuwsbrief.

Misschien vind je deze artikelen interessant

Opgeslagen
Opgeslagen in favorieten