inloggen/aanmelden

Opleiding Google Analytics Expert

5 dagen • Utrecht CS • Met diploma

Haal alles uit je Analytics-account en sluit af met het officiële Google Analytics IQ-examen.

Tarief ex. BTW 3.100,-
Je opleidingvoordeel is €345,-
8,5
Ook te boeken als maatwerk teamtraining
Ron van Dijk
Google Analytics
You Got This!
4x verkozen tot Beste Opleider van Nederland

Opleiding Google Analytics Expert

3 trainingen · 5 dagen

  1. Google Analytics 4 Basis Leer hoe je het meest uit Google Analytics 4 kunt halen.
  2. Google Analytics 4 Gevorderd Leer alles over de nieuwste versie van Google Analytics.
  3. Datavisualisatie met Looker Studio Breng de conversiedata van je website overzichtelijk in beeld met Google Data Studio (Looker Studio)

Google Analytics is een geweldige tool om in kaart brengen hoe effectief je website is - en vooral hoe je ‘m kunt verbeteren. Alleen al de basisfuncties van de software leveren een hoop nuttige inzichten op. Maar in deze Google Analytics opleiding ga je verder. Je duikt in de geavanceerde functies en leert hoe je je account 100% afstemt op je doelen. Je maakt het officiële Google Analytics Examen en tot slot weet jij exact hoe je Google Data Studio gebruikt om alle traffic duidelijk in kaart te brengen.

Ieder jaar reist Competence Factory met een aantal cursisten en partners naar Google HQ in Dublin. Wil je mee? Check deze pagina

Zo is de opleiding opgebouwd

Deze Google Analytics opleiding bestaat uit drie aaneensluitende trainingen:

Wat is Google Analytics 4?

Google Analytics is de populairste webanalysetool ter wereld. Je kunt er nauwkeurig mee analyseren wat er op je website gebeurt. Waar komen bezoekers vandaan, welke pagina’s bezoeken ze, hoe lang blijven ze hangen en waar haken ze af?

Gebruik je Google Analytics al, dan ben je waarschijnlijk gewend aan de ‘oude’ versie: Universal Analytics. Maar nu heeft Google een nieuwe versie gelanceerd: Google Analytics 4 (GA4). En die is heel anders dan zijn voorganger, met veel nieuwe mogelijkheden. Grote kans dus dat je even de tijd moet nemen om GA4 te leren kennen.

Wat kun je na het volgen van de opleiding Google Analytics Expert

Na afloop kun je onder andere:

  • Je kunt advies geven over websiteverbeteringen, bijvoorbeeld om je conversie te verhogen en je bouncerates te verlagen
  • Je kunt Analytics- en Ads-rapportages aan elkaar koppelen
  • Je weet hoe je A/B-tests uitvoert
  • Uit die tests kun je nuttige conclusies trekken die bijdragen aan je conversie
  • Je weet hoe je data van verschillende kanalen omzet in visuele rapporten met Google Data Studio
  • Je hebt het Google Analytics IQ-examen gemaakt!

Voor wie is de opleiding Google Analytics Expert bedoeld?

Deze opleiding is bedoeld voor professionals die betere analyses willen maken met Google Analytics.

Hoe ziet het programma eruit?

College 1

  • Inleiding: Wat zijn de verschillen tussen Universal Analytics en GA4?
  • Opzetten en configureren
  • Events en conversies
  • E-commerce en BigQuery
College 2
  • Standaardrapportages
  • Analyse-hub: custom analyses en funnels
  • Segmenten en doelgroepen
  • Extra tips om meteen meer uit GA4 te halen

Het hele programma rustig teruglezen? We mailen je het volledige programma, met alle onderwerpen en werkvormen per dag. Mail mij het programma

Wie zijn de trainers?

Onze trainers staan met beide benen in hun vakgebied: buiten Competence Factory hebben ze een succesvolle baan of onderneming. Ze vertellen je altijd de laatste vaknieuwtjes en zitten vol praktische voorbeelden. Doordat we de groepen klein houden, heb je intensief contact met je trainer. Ook na de training helpen ze bij vragen.

Ron van Dijk De eindgebruiker van een website: dát perspectief moet volgens Ron altijd het uitgangspunt zijn. Als web-analist helpt hij ondernemers om het maximale uit Google Analytics 4 te halen. Zijn gedegen technische achtergrond dankt hij aan de opleiding Technische Informatica. Daarna volgde hij de studie Communication & Multimedia Design, waarin hij leerde hoe je ontwerpkeuzes maakt die aansluiten op de behoefte van gebruikers. Hij werkte vervolgens jarenlang als website-ontwikkelaar en later als online marketeer. Al doende kwam hij erachter wat hem écht ligt: websites analyseren. Data verzamelen en er bruikbare inzichten uithalen waar klanten verder mee kunnen – gelukkiger kun je hem niet krijgen. Zijn kennis deelt hij graag met cursisten en hij neemt er alle tijd voor. Ron is bevlogen, technisch onderlegd én een gedegen pedagoog: een zeldzame combinatie.
Ron van Dijk
Felipe Westbonk Felipe Wesbonk is Certified AI Consultant, trainer en spreker. Met ruim 25 jaar ervaring in digital marketing met specialisme in Google Analytics en conversie-optimalisatie, 11 jaar als trainer en diepgaande kennis van AI, helpt hij bedrijven om AI slim en praktisch toe te passen. Zijn diepgaande kennis van AI  heeft hij opgedaan met werkervaring en via deepdive masterclasses en opleiding in de VS. Felipe combineert zijn ervaring in AI en digital marketing met een achtergrond in NLP (Neuro Linguistisch Programmeren). Daardoor weet hij teams te inspireren én in beweging te krijgen. Met scherpte, empathie en energie traint hij professionals die efficiënter met AI willen werken. Hij helpt organisaties om AI concreet te integreren in processen die zorgen voor groei en meer werkplezier, altijd met oog voor de mens én resultaat.
Felipe Westbonk
Tjerk Rintjema Tjerk is een ervaren ondernemer en online marketeer. Hij maakt content voor ondernemers en zet campagnes op met zijn bedrijf First Aid Marketing. Daarnaast bouwt en optimaliseert hij websites. Tjerk heeft oneindig veel geduld en is daarom een veelgevraagd trainer. Hij heeft oog voor persoonlijke kwaliteiten en daagt je uit om alles wat je leert, in de praktijk toe te passen. Zo kun je je nieuwe kennis direct gebruiken in je eigen organisatie.
Tjerk Rintjema
Arjen de Groot Arjen is consultant, trainer, blogger en mede-oprichter van online marketingbureau Converseon. Hier is hij eindverantwoordelijk voor de oplevering van projecten. In zijn trainingen leert hij je via best practices, praktijkvoorbeelden en handige modellen de kneepjes van het online marketingvak. Hij combineert theorie met praktijk, en zorgt dat cursisten na de training zelfstandig campagnes kunnen meten en inrichten. Naast zijn werk wordt Arjen blij van sport, lekker eten en festivals. 
Arjen de Groot

Veelgestelde vragen

Wat vinden cursisten?

NRTO-erkend  ·  al 35 jaar ervaring  ·  9,3 gemiddeld op Springest

“Goede uitleg, fijne oefeningen om bekend te raken met de filters. Heel fijn dat er achteraf filmpjes aangeboden worden, zodat je er op eigen tempo stap-voor-stap doorheen kan lopen en je niet helemaal op jezelf aangewezen bent na de training.”
Nicole Bruijnaers
“Relevante informatie, praktijkgericht”
Marc van Tergouw
“Duidelijke uitleg, veel praktijkvoorbeelden en zelf oefenen.”
Lieke
“De kennis van de trainer en de praktijkgerichtheid van de cursus vind ik goed.”
Friso
“Ik vond het fijn dat we eerst uitleg kregen over een bepaald onderdeel en hier vervolgens zelf mee aan de slag konden en uitgebreid vragen over konden stellen.”
Britt Willigenburg
Liever met je hele team? Wij trainen je team op jullie eigen cases en doelen — volledig op maat, op locatie of online en in kleine groepen.
Maatwerk aanvragen

Competence Factory - Creative Business School

Competence Factory is jouw favoriete opleidingsclub. Al dertig jaar bereiden we professionals voor op hun future job. We leggen op een hele belangrijke skill de nadruk: creativiteit. We leren cursisten om met plezier te werken aan wat hen boeit en positief vooruit te kijken naar hun next step. Dit doen we vanuit ons gezellige clubhuis in Utrecht: Space to Create. Zien we je snel?

Over Competence Factory Over Competence Factory

Andere cursisten volgden daarna ook deze trainingen

Eerstvolgende opleiding Alle startdata
Start ma 21 dec 2026
Utrecht CS
5 dagen · 21 dec & 22 feb & 1 mrt
Met diploma
Brochure downloaden
8,5

Klaar om de volgende stap in je carrière te zetten?

Je opleidingvoordeel is €345,- bij elke startdatum.

21 dec
Utrecht CS
10:00 – 17:00
3.100,-
22 feb
Utrecht CS
10:00 – 17:00
3.100,-
30 apr
Utrecht CS
10:00 – 17:00
3.100,-
28 jun
Utrecht CS
10:00 – 17:00
3.100,-
8 sep
Utrecht CS
10:00 – 17:00
3.100,-
22 nov
Utrecht CS
10:00 – 17:00
3.100,-
CF

Even overleggen?

Vind de training of opleiding die bij je past. Onze opleidingsadviseurs denken graag met je mee.

Plan een gratis intake
Of neem contact op
CF
Stijn, Nienke, Maja en Denise

Stijn, Nienke, Maja en Denise
Opleidingsadviseurs

Stijn, Nienke, Maja en Denise
Opleidingsadviseurs

You Got This!
Cursisten geven ons een 8.5 Onze cursisten belonen onze opleidingen gemiddeld met een 8.5 .  Lees de reviews

Reviews

Even geduld, reviews worden geladen...

Krijg direct een offerte voor deze opleiding

Vraag gratis en vrijblijvend een offerte aan, direct op de mail. Wil je met je bedrijf een incompany training doen? Klik dan “zakelijk” aan.
Vul je voornaam in
Dit lijkt geen achternaam
E-mail is verplicht
Telefoon is verplicht

Download je brochure

Uitgebreid overzicht van het programma

Hoe je je kunt voorbereiden op de training

Wat de vervolgstappen na deze training zijn

Stap 1 van 2

Vul je voornaam in
Dit lijkt geen achternaam
E-mail is verplicht
Ga verder
Brochure Inschrijven

Blijf op de hoogte van nieuwe trainingen en events

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Bedankt!

Je bent nu ingeschreven op onze nieuwsbrief.

Misschien vind je deze artikelen interessant

Opgeslagen
Opgeslagen in favorieten